אפק וצדק לעת ערב  חדש!                 לטיולים פתוחים   לתפריט ראשי

12 באוגוסט 2021 יום חמישי 17:00-20:30 להרשמה היכנסו כאן לקבוצת הווצאפ של הטיול  (העבירו במסר פרטי שם ומספר משתתפים).

בתל אפק (אנטיפטריס) נספר על ממצאים נדירים מימי השלטון המצרי ועל גלגולי המקום עד הקמת מפעל המים הבריטי המרשים. תצפית מרהיבה חדשה מחכה לנו במגדל פינה במבצר פינאר באשי וגם שירו של נתן יונתן על המקום יושר!

בגן לאומי החדש מגדל צדק החולש על מעבר אפק האסטרטגי, נסקור את קורות המקום מימי הצלבנים ועד למאה העשרים בה שגשגו במקום תעשיות סיד.
נבקר במפלס התחתון של המבצר ונראה את ההבדל בין הארכיטקטורה הצלבנית לזו של בית החווה הערבי המהודר. נעלה לקומה העליונה ממנה נשקף נוף מרהיב של גוש דן. תצפית מרהיבה נוספת היא למזרח ומכאן נראה את אלעד, נחל שלה, והשכונות החדשות של ראש העין. נצא למסלול רגלי מעגלי המקיף את המבצר תוך כדי תצפיות ונקודות הדרכה (כ-45 דקות כולל עצירות).

עלות ההדרכה 75 ש"ח לאדם.  ובנוסף - דמי כניסה לגנים הלאומיים הנעים בין 14 ל 28 ש"ח לאדם לכל אחד משני הגנים. נפגשים בגן לאומי תל אפק בשעה 17:00 בחניה (לאחר ששילמתם דמי כניסה בקופת האתר). ההגעה וההתניידות בכל רכב פרטיים.
הסיור יארך כשלוש וחצי ואינו מכוון לילדים. נא להביא מים, כובע, נעלים נוחות, מסכות (נהיה עד 35 איש בהתאם להנחיות שיהיו תקפות ביום הטיול). יהיה כיף!
התשלום עבור ההדרכה במקום או ב"ביט" לעדי אבניאון 054-528287  או בפייבוקס למספר שלי . קיום הטיול מותנה במינימום נרשמים. ל ה ת ר א ו ת  יואב אבניאון.  ל
שאלות - אני לרשותכם בווצאפ 052-2795407 או במייל yoav.avneyon@gmail.com 

לחצו כאן לעוד רעיונות לטיולי קיץ (יש להזמינם)

לתאום סיור פרטי שלא במועד הנ"ל שילחו מייל yoav.avneyon@gmail.com  ונצא לדרך.

לטיולים פתוחים     חזרה לתפריט ראשי


שלח תגובה
שם
דואר אלקטרוני (אופציה)
תגובה
© 2021 Yoav Avneyon. All rights reserved.