אוסף אריה וולק - צילומי ארכאולוגיה                                 חזרה ל"ועוד"  

אריה השתתף במשלחות ארכאולוגיות רבות ובאוסף שלו צילומים מחצור, קיסריה, בית שאן מצדה ואתרים רבים אחרים.  יגאל ידין כתב בספרו "מצדה" על אריה. הוא מתאר הגעת מתנדבים רבים בניהם קפטן הצי המלכותי שחליט לבלות את חופשתו השנתית במצדה.

"..צלם המשלחת, אריה וולק, מוותיקי הצלמים הארכאולוגיים בארץ שהיה עמנו עוד בחפירות חצור, הוא צלם מצוין. אולם, כצלמים רבים, הוא קצת עצבני בשעה שהוא מצלם, ומכריו יודעים כי בשעת עבודתו חייב לשרור שקט מוחלט והס מלציפור מלצייץ. והנה בשעה שבא לצלם בשטח חפירתו של אותו קפטין, השמיע זה כמה מילים באזני חברו. "הפרעה" זו הרגיזה את הצלם, ובין השניים התגלעו חילופי דברים לא נעימים.לאחר הרוגז התיישבו זה לצד זה לשם פיוס, ואגב שיחה נתברר להם כי הקפטין שירת לפני שנים בספינת הצי הבריטי שעסקה בציד אניות-מעפילים וכי אותו צלם נתפס כעולה בלתי חוקי ע"י אותה ספינה עצמה."

 

ולצילומים:

התיאטרון בבית שאן וברקע התל הקדום. כל השטח שבין שני האתרים עדיין לא חפור. הקרדו והדקומנוס ממתינים לחפירתם עשרות שנים אחר כך.

תל בית שאן - כאן החלה העיר ובראש התל נמצאו שרידים מצריים מהתקופה הכנענית

 

מצדה. הארמון הצפוני. עמודים, פרסקאות וגם חבריו של ברוך ג`מילי...

 

מצדה. בית הכנסת 

מצדה. בית המרחץ 

מצדה. המחסנים במתחם הארמון הצפוני. חלקם שוחזר וחלקם הושאר כפי שנמצא. הכתם המוארך מימין הוא המחצבה ששימשה מקור לאבני הבניה וגם חפיר להגנה מהצד הדרומי הפחות תלול.

 אחד הממצאים המרגשים היה סנדל עור וצמת אישה. קורות מצדה ידועים לנו משום שמן המוות ההמוני היזום של מגיני ההר נמלטו שתי נשים וחמישה ילדים. הנשים הן אלה שסיפרו ליוסף בן מתתיהו את קורות המצור וההתרחשויות בקרב המורדים.

 

החפירות במצדה בשנות השישים משכו מתנדבים רבים מהארץ ומחו"ל. על הקפטן האנגלי סיפרנו בפתיחה. על החופרת הצעירה העיד אחד הצלמים בחוות דעת מקצועית כי היא

Underdeveloped and overexposed... 

 

 

אוסף אריה וולק דף מוצא  

חזרה ל"ועוד"    חזרה לתפריט ראשי 


תגובות
(אין תגובות)
© 2021 Yoav Avneyon. All rights reserved.